Bombki 3D i jeszcze coś.

Były bombki na szydełku. Przyszedł czas na bombki 3D. Tym razem bombeczki są doinwestowane. Dokupiłam drzewka. Zrobiłam wiaderka przy studniach. Ulepiłam bałwanki. Stworzyłam ptaszki. I te ptaszki mają długość 5 – 8 mm. Największym problemem było przyklejenie piórek do ogona. Nie znalazłam jeszcze sposobu na szybkie i proste przytwierdzenie piórek. Za pierwszym razem piórka przykleiły się do rąk i za żadne skarby nie chciały trzymać się ptaszka. To samo ze sznurkami od wiaderek. Z pomocą przyszedł body gel do formowania konstrukcji 3D. Poprzytykałam co trzeba było i nie trącać, nie dotykać, nie chuchać, nie dmuchać i najlepiej nawet nie oddychać. Wkłady do bombek jeszcze się suszą. Nie przeszkadza to zrobić zdjęć, tym bardziej, że po zamontowaniu w bombce zawsze coś się odbija. Te bombeczki mają średnicę 12 cm. W planach jeszcze 10 cm.

Zdjęcia wykończonych bombek wstawię jak je już wykończę.

I jeszcze zapowiedź posta bardzo dla mnie ważnego. Na pomysł wpadłam dwadzieścia lat temu. Najpierw pojawił się tytuł związany z główną postacią, potem oczami wyobraźni ujrzałam początek. Po tamtym początku nie zostało nic, jak po większości pomysłu. Uchowały się tylko postacie i część przygód. Cztery przeprowadzki za każdym razem skutecznie uziemiały mnie na dłuższy czas. W efekcie wszystko musiałam zaczynać od nowa. Ten cały czas, który uważałam do niedawna za zmarnowany wyszedł na dobre i mnie i projektowi. I chociaż projekt nie jest jeszcze skończony to jednak już teraz go zapowiem. A projekt nosi roboczy tytuł „Ryceria”. Ponieważ każdy ma przed świętami huk roboty dlatego też post planuję na „zaraz po nowym roku” i bardzo będę ciekawa Waszej opinii.

Pozdrawiam. Kasia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Post

Ozdoby świąteczne.

Ozdoby świąteczne w rękodziele robi się cały rok. Jednego dnia mniej, innego więcej. Przy rękodziele, śmiało można powiedzieć, że święta trwają cały rok. Wzory podobne jak i w tamtym roku.

Kufer ślubny

Dostaliśmy zaproszenie na ślub. Koperta wiadoma rzecz, ale coś jeszcze, bu się przydało zwłaszcza od rękodzielniczki. Bałam się nalewkę dorzucić w razie nieprzewidzianych awarii, ale z nalewką można zawsze pójść

Prezentowo i świątecznie.

Dziwiłam się kiedyś, a nawet denerwowały i złościły mnie reklamy świąteczne tuż po Wszystkich Świętych. Jednak w rękodziele nie ma akordu, nie można nic przyspieszyć, a ilość zamówień nie obniża